Şirket Profili

Özen Mensucat,Şirket Profili,Örme Kumaş Boya

ŞİRKET PROFİLİ

Özen Mensucat Boya ve Terbiye İşletmeleri A.Ş, TAHA Şirketler Grubu’na bağlı bir kuruluştur. TAHA Şirketler Grubu, tekstil ve hazır giyim sektöründe, tasarım, üretim ve pazarlama alanında faaliyet göstermektedir. Grup; bünyesindeki 12 şirketi, 6.000’e yakın çalışanı ve grup markaları ile, çok yüksek kalitede hizmet standardı beklentisinde olan Avrupa ve Amerika’nın en önde gelen markalarına üretim yapmaktadır.

1994 yılında üretime başlayan Özen Mensucat’ta  20.000 m²’si kapalı, 26.000 m²’lik alanda hizmet verilmektedir.

Kalite, Özen Mensucat’ta sadece kumaşın kalitesini içermez, aynı zamanda çevreye karşı duyarlılığı, insan sağlığını, müşteri ve tedarikçi ilişkilerini, karşılıklı sevgi ve saygıyı, kişisel ve toplam performansı ve her şeyden önce dürüstlüğü kapsar.

Özen Mensucat kurumsallaşmış bir işletmedir. İnisiyatif şahısların değil, sistemin elindedir. Sistem inancını, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi alarak pekiştirmiştir. Bu anlamda genel müdür, müdür, memur veya işçi birbirlerinden daha az veya daha fazla önemli değildir. Önemli olan bu kişilerin, sistemin kendilerine yüklediği görevleri yüksek bir performansla yerine getirmeleridir.

Özen Mensucat için insan çok önemlidir. İşimiz insanlara renklerle mutluluk vermektir. İnsanları çok hoş renklerle giydirebilirsiniz. Ama bunu yaparken, aynı insanların yaşadıkları çevreyi ve boyadığınız kumaşı giyerken sağlıklarını da korursanız, doğru anlamda mutlu edersiniz. Özen Mensucat bu konuda duyarlılığını tüm prosesleri için Oeko-Tex Standart 100 sertifikası alarak ispatlamış bir kuruluştur.

Özen Mensucat çevreye karşı olan sorumluluğunu yerine getirdiğini, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile belgelendirmiştir.
Özen Mensucat 2000 yılında İstanbul Sanayi Odası’nın çevrenin korunması, çevre kirliliğinin azaltılması, daha az atık üretilmesi, daha çok çevre dostu ürüne yönelinmesini teşvik etmek ve çevre bilincini geliştirmek amacıyla verdiği “ Sektör Çevre Özendirme Ödülü ” nü kazanmıştır.

1993 yılından beri her yıl TÜSİAD – KalDer işbirliği ile ülkemizde kalite bilincinin yükseltilmesi ve yaygınlaştırılması, kuruluşların kaliteye yönelik çabalarının özendirilmesi ve başarılı kalite stratejilerinin tüm ülke yararına sunulması amacıyla dört kategoride (Büyük ölçekli işletmeler, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler, kamu ve sivil toplum örgütleri) mükemmelliğe ulaşmış kuruluşlara “ULUSAL KALİTE ÖDÜLÜ” verilmektedir. Ülkemizde sayıları 40 bini bulan KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) kategorisinde Ulusal Kalite Başarı Ödülünü, 2002 yılında Özen Mensucat Boya ve Terbiye işletmeleri A.Ş. kazanmııtır.

Toplam Kalite Yönetim Felsefesini benimsemiş olan Özen Mensucat, yukarıda sözü edilen temel değerlerine bağlı kalarak çıtayı sonsuza dek yükseltme çabası içinde olacaktır.